Yaşam

Gaye Su Akyol’un röportajını “Erdoğan’ın kabusu” diyerek yayınlayan Financial Times, başlığını değiştirdi

İngiliz gazetesi Financial Times, yeni albümü ‘Anadolu Ejderi’ni dinleyicilerin beğenisine sunan müzikçi Gaye Su Akyol ile yaptığı röportajı gazetenin basılı versiyonunda “Erdoğan’ın kabusu”, internet sitesinde ise “Erdoğan’ın en kötü kabusu” başlığıyla yayınladı. Kısa müddette toplumsal medyanın gündemine oturan başlık kullanıcıların yansısını çekti.

“ERDOĞAN’IN EN KÖTÜ KABUSU” BAŞLIĞI ATILDI

Gazetede yayınlanan makalede Akyol’un “yeniden canlanan Anadolu Rock hareketinin futuristik temsilcisi” olduğu, sanatçının insan, kadın, kuir haklarının savunucusu olarak da bilindiği belirtiliyor. Şarkıcı ise röportajında “Bu benden nefret etmeleri için yeterli bir sebepti. Ama karanlık fikirleri umurumda değil” diyor. Akyol’un bu kelamlarının akabinde gazetenin basılı versiyonunda “Erdoğan’ın kabusu”, internet sitesinde ise “Erdoğan’ın en kötü kabusu” başlığı kullanıldı.

TEPKİLERİN AKABİNDE BAŞLIK DEĞİŞTİRİLDİ

Başlıklar kısa müddette toplumsal medyada gündem olurken binlerce reaksiyon bildirisi yağdı. Gelen yansıların akabinde harekete geçen Financial Times, makalenin başlığını değiştirdi. Gaye Su Akyol için hazırlanan makalenin yeni başlığı “Türk Şarkıcı Gaye Su Akyol Umut ve Özgürlük” olarak değiştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu